سفارشات ثبت شده از تاریخ 28 اسفند تا 5 فروردین در تاریخ 6 فروردین 1401 ارسال می گردد

آوای تجارت جوانان

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

آسیب های رایج در ورزش تنیس

گرچه تنیس به اندازه برخی ورزش های دیگر از تأثیر بالایی برخوردار نیست، اما هنوز هم خطرات آسیب دیدگی دارد.

 

1. آرنج تنیس بازان

اپی کندیل جانبی ، که معمولاً به عنوان آرنج تنیس بازان شناخته می شود، به التهاب تاندون های عضلات بازو به خارج آرنج می پیوندد. این وضعیت شبیه آرنج گلف باز است ، اما در قسمت خارجی آرنج رخ می دهد. آرنج تنیس اغلب در نتیجه استفاده بیش از حد است و اگرچه ممکن است در افراد غیر ورزشکار نیز بروز کند. اما در بین ورزشکارانی که تنیس و سایر ورزش های راکت بازی می کنند این امر شایع است. علائم آرنج تنیس شامل درد یا سوزش در قسمت خارجی آرنج و قدرت گرفتن ضعیف است. ممکن است متوجه شوید که علائم با فعالیت بازو بدتر می شوند.

2. پارگی عضله ی Rotator Cuff

روتاتور کاف از چهار عضله و تاندون تشکیل شده است که برای ایجاد ثبات و تحرک شانه روی هم قرار می گیرند. در اثر استفاده بیش از حد ، روتاتور کاف می تواند به تدریج پاره شود. علائم پارگی روتاتور کاف شامل درد ، حساسیت به لمس و ضعف در شانه ، دشواری در بلند کردن بازو و صدای چسبیدن و ترک خوردن هنگام حرکت شانه است.

3. شکستگی در پشت

از آنجایی که تنیس به ترکیبی از هایپراستنشن ، یا خم شدن پشت ، و خم شدن به پهلو و چرخش عقب نیاز دارد ، شکستگی های استرس یک آسیب معمول است. این حرکت باعث ایجاد فشار بر مهره های کمر می شود. در نهایت می تواند باعث شکستگی در بخشی از مهره ها کمر شود که در آن مهره به سمت جلو حرکت کند. شکستگی ها همیشه دردناک نیستند ، اما می توانند منجر به درد در ناحیه کمر شوند که با فعالیت بدتر می شود.

4. تاندونیت کشکک (با نام مستعار Jumper’s Knee)

تاندون کشکک ، استخوان درشت نی را به استخوان ران متصل می کند و به حرکت پا کمک می کند. این بخش از وزن ما در هنگام راه رفتن و پریدن پشتیبانی می کند. به خصوص پرش می تواند فشار زیادی به این تاندون وارد کند. پرش تکراری که اغلب بخشی از تنیس است، می تواند باعث پارگی میکروسکوپی و آسیب به تاندون کشکک شود. تاندونیت کشکک می تواند باعث درد و تورم شود و ناحیه آسیب دیده در اثر لمس احساس گرما کند. پرش ، زانو زدن و بالا و پایین رفتن از پله ها می تواند باعث افزایش درد شود.

 

5. پیچ خوردگی مچ پا

این بسیار معمول است که بازیکنان تنیس دچار پیچ خوردگی مچ پا می شوند. از آنجا که تنیس می تواند یک بازی سریع باشد، یک حرکت ناگهانی به پهلو باعث پیچ خوردگی مچ پا ، کشش یا آسیب دیدن یکی از رباط های مچ پا می شود. پیچ خوردگی می تواند باعث درد ، سفتی و تورم مچ پا شود. مچ پا اغلب ناپایدار است و کبودی نیز ممکن است رخ دهد.

 

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

  1. بازتاب هاضربه گیر راکت تنیس چیست و چه کاربرهایی دارد؟ | آوای تجارت جوانان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

لینک کوتاه این مطلب

دسته بندی مقالات

آخرین مقالات

×

سلام!

پاسخگوی سوالات شما در زمینه خرید محصولات، استعلام موجودی و قیمت هستیم.

× مشاوره آنلاین
0