توپی بهتر برای سیاره ی زمین

توپ تنیس ویلسون، مدل Triniti

از بسیاری جهات ، توپ تنیس را می توان قهرمان گمنام این ورزش دانست. وقتی یک مسابقه ضعیف پیش می رود ، بازیکنان آن را مقصر توپ نمی دانند. و توپ هرگز با یک پیروزی شناخته نمی شود. رضایت بازیکنان از عملکرد توپ تنیس در 50 سال گذشته به معنای عدم نوآوری در فضای توپ تنیس بوده است. تنها تغییر قابل توجه توپ از سفید به زرد و تغییر بسته بندی از آلومینیوم به قوطی های پلاستیکی است. اما آزمایشگاه های ویلسون، هرگز به ذهنیت “اگر شکسته نشود ، آن را تعمیر نکن” راضی نمی شود. بنابراین تیم به فکر فرو رفت …

 

اگر آنها قادر به کاهش تأثیرات بسته بندی توپ تنیس در محیط زیست باشند چه می شود؟ اگر آنها بتوانند توپ را بدون استفاده از قوطی تحت فشار اجرا کنند ، چه؟ از بسته بندی های پلاستیکی و فلزی سال هاست که برای نگه داشتن فشار در داخل قوطی استفاده می شود. اما اگر آنها بتوانند توپی بسازند که نیاز آن فشار را نادیده بگیرد چه می کنید؟ اگر آنها بتوانند این توپ جدید را، به خوبی توپ Open US انجام دهند ، چه می شود؟ و اگر آنها یک گام جلوتر بروند و توپ را برای دوام استثنایی مهندسی کنند ، چه می شود؟ این تیم از احتمال به چالش کشیدن وضعیت راکد و گام بزرگی در جهت پایداری هیجان زده بودند. اما آیا ممکن بود؟ فقط یک راه برای فهمیدن وجود داشت…

 

 

شروع ، سازگاری ، و ماندگاری

تیم LABS دانش بالایی دارد و می داند که هر مصرف کننده و طرفدار یک توپ تنیس به دنبال چه چیزی است: یک پرش زنده و عملکرد ثابت در طول مسابقه.

مأموریت این بود که هر دو مورد را در یک توپ که می تواند خارج از یک قوطی تحت فشار دوام بیاورد ، انجام دهد. برای رسیدن به این هدف ، تیم می دانست که بهینه سازی هسته بسیار مهم است. این تیم با شرکت Dow Chemical همکاری کردند، تا یک پلاستومر با چگالی کم را در ترکیب لاستیکی موجود هسته گلوله ادغام کنند. این ویژگی ، بدون فشار معمول ، ویژگی برگشت و بازی مورد نظر را به محصول داد. هسته جدید از دیواره ضخیم تری برخوردار است. اما ساختار سبک آن باعث می شود که توپ مانند گذشته بازی کند.

برای مرجع ، یک هسته توپ استاندارد فوق العاده Open US 3.4 میلی متر است ، و توپ Trinti جدید 4.8 میلی متر است که تقریباً 40 درصد ضخامت دیواره افزایش دارد. علاوه بر شاداب و سازگارتر ساختن توپ ، ضخامت دیواره افزایش یافته ، جرم توپ را به مرکز هسته نزدیک کرده و لحظه اینرسی را کاهش می دهد. و به بازیکنان اجازه می دهد در حالی که انرژی کمتری دارند ، با چرخش بیشتری بازی کنند.

 

 

تفاوت را احساس کنید

در تلاش برای دستیابی به یک توپ مداوم با عملکرد بالا ، تیم تصمیم گرفت آزمایش کند که آیا تغییر نمد می تواند عملکرد توپ را به هر روشی معنی دار بهبود بخشد. نتیجه از قرار زیر است:

یک “نمد کششی” جدید ، ملقب به “STR Felt” ، 50٪ انعطاف پذیرتر از نمد استاندارد توپ تنیس ، که باعث می شود بازیکن بیشتر در تماس باشد. خوب این به چه معنا است؟

نام “TRINITI” از توپی پایدار ، با عملکرد بالا و با دوام می آید. TB با ترکیب ماده اصلی جدید با نمد انعطاف پذیرتر ، دقیقاً مانند هر توپ استاندارد موجود در بازار زنده بازی می کرد. به دلیل این دو نوآوری ، Triniti احساس تازه خود را 4 برابر بیشتر حفظ می کند. مواد اصلی پلاستومر اجازه می دهد تا توپ از نقطه به نقطه ، بازی به بازی و مسابقه به مسابقه با ثبات تر بازی کند. و این مدل به بازیکنان اجازه می دهد تا تمرکز بیشتری روی بازی نسبت به توپ داشته باشند.

 

جالب ترین قسمت – این دیگر فقط مربوط به توپ نبود.

هنگامی که تیم آزمایشگاهی ویلسون از توپ خود راضی بود ، تیم های طراحی شروع به کار بر روی بسته بندی پایدار کاملاً جدید توپ کردند. برای ایجاد آن ، ویلسون با بزرگترین تامین کننده مواد بسته بندی پایدار در جهان همکاری کرد(BillerudKorsnäs). آنها با هم یک بسته کاملاً قابل بازیافت ساخته شده از مواد دارای گواهینامه FSC – اولین نمونه در صنعت توپ تنیس با عملکرد بالا تهیه کردند.

 

 

تیم LABs اطمینان داشت که عملکرد توپ در جای خوبی قرار دارد. اما زمان آن فرا رسیده بود که آن را در نهایت آزمایش قرار دهید. تنها راه شناخت واقعی عملکرد توپ دادن توپ به بازیکنان بود.

“هنگامی که به بهترین بازیکنان جهان می آید ، آنها می توانند حتی کوچکترین تفاوت ها را در مشخصات و عملکرد توپ حس کنند.”

 

ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مطالب مرتبط

  Short Url Post

  دسته بندی مقالات

  جدیدترین مقالات

  0