سفارشات ثبت شده از تاریخ 28 اسفند تا 5 فروردین در تاریخ 6 فروردین 1401 ارسال می گردد

آوای تجارت جوانان

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

راهنمای خرید ساک تنیس

چگونه ساک تنیس مناسب خود را انتخاب کنیم؟

ورزش مهیج تنیس مانند دیگر رشته های ورزشی نیازمند لوازم و تجهیزات مخصوص خود می باشد. راکت تنیس، ساک یا کیف تنیس، کفش تنیس و … نمونه هایی از این تجهیزات ضروری می باشند. تجهیزات و لوازم هر ورزشی باید دو ویژگی کلی داشته باشند تا پیشرفت در آن رشته ورزشی برای ورزشکاران و بازیکنان به راحتی و سادگی به ارمغان بیاید. یکی از این ویژگی ها استاندارد بودن تجهیزات و لوازم مورده استفاده است. مورد دوم که اهمیتش از مورد اول کم تر نیست برطرف کردن نیاز های بازیکنان است. یعنی بازیکنان هر رشته ورزشی باید تجهیزات و لوازمی را انتخاب کنند که نیاز های آن ها را بر طرف سازد نه اینکه فقط به خاطر گران تر یا ارزان تر بودن و یا هر مسئله دیگری آن را انتخاب کنند. تمام بازیکنان چه آماتور و چه حرفه ای باید ابتدا نیاز های و خواسته های خود از یک وسیله ورزشی را مشخص کنند و سپس برای رفع آن نیاز ها به سراغ وسیله استاندارد خود بروند. برای انتخاب مناسب باید اطلاعات کامل و جامعی از انواع تجهیزات داشته باشیم. ورزشکاران رشته تنیس نیز از این قضیه جدا نیستند و برای مثال برای خرید کیف تنیس باید با تمام ویژگی ها و انواع مختلف کیف های تنیس آشنا باشیم تا بتوان بهترین انتخاب را انجام داد. در ذیل راهنمای خرید ساک تنیس را آورده ایم تا کمک کوچکی به بازیکنان تنیس برای تهیه ساک و کیف تنیس مناسب خود کرده باشیم.

راهنمای خرید کیف و ساک تنیس

انواع کیف تنیس

اولین موردی که در این راهنمای خرید ساک تنیس به آن می پردازیم انواع کیف و ساک تنیس است. برای خرید کیف و ساک تنیس مناسب خود ابتدا باید با انواع کیف و ساک تنیس آشنا شویم. کمپانی های تولید کننده لوازم ورزشی مانند ویلسون، اسیکس، بابولات و … کیف و ساک تنیس را در مدل های مختلفی تولید می کنند. برای مثال مدل هایی وجود دارند که مانند ساک ورزشی هستند و علاوه بر تنیس برای ورزش های مختلفی می توان آن ها را استفاده کرد. ما در آوای تجارت جوانان به این مدل کیف ها، ساک اسپورت می گوییم که علاوه بر تنیس برای ورزش های دیگری نیز قابل استفاده هستند مانند مدل های Clash Large Duffle و Tour Duffle که در فروشگاه موجود می باشند. مدل دیگری که شرکت های ورزشی به تولید آن علاقه مند هستند و خواهان زیادی نیز در سراسر دنیا دارند کوله پشتی تنیس است. تنها تفاوتی که کوله پشتی تنیس با کوله پشتی های معمولی دارد این است که کوله های تنیس دارای فضایی اختصاصی برای نگهداری راکت تنیس هستند. هنگام خرید کوله پشتی تنیس بسیاری از مردم مدلی را انتخاب می کنند که هم از آن بتوان به عنوان کوله تنیس و هم کوله پشتی برای امور روزانه استفاده نمایند. البته تقریبا تمام مدل های کوله پشتی های موجود در فروشگاه این قابلیت را دارند. یکی از دلایل محبوب بودن کوله ها در بین مردم همین مورد است که می توان از آن ها در شرایط و کاربری های مختلف استفاده کرد و فقط مخصوص ورزش تنیس تولید نشده اند. از کوله های موجود در فروشگاه می توان به مدل های Super Tour و Super Tour Pro Staff اشاره نمود که با خواندن جزئیات محصول هر کدام می توانید اطلاعات کاملی درباره ویژگی های آن ها کسب نمایید. مدل دیگری به عنوان کیف یا ساک تنیس نیز تولید می شود که اختصاصی برای ورزش تنیس طراحی شده است. این مدل ها دارای فضا یا فضاهای برای نگهداری راکت تنیس، فضای اختصاصی برای نگهداری کفش تنیس و … می باشند.  کیف های تنیس در ابعاد و اندازه های مختلفی طراحی و تولید می شوند که هر کدام ظرفیت های مختلفی دارد که پس از نیاز سنجی می توان مدلی بر حسب نیاز های خود انتخاب نمود.

گنجایش ساک تنیس

مورد دیگری که هنگام خرید ساک و کیف تنیس باید به آن توجه شود گنجایش آن ها می باشد. شرکت های تولید کنند لوازم ورزشی ساک و کیف های تنیس را در گنجایش های مختلفی تولید می کنند تا نیاز های تمام ورزشکاران و بازیکنان را پوشش دهند. برای مثال کیف 3 راکته وجود دارد که گنجایش 3 راکت به صورت همزمان را دارد در حالی که کیف 15 راکته نیز طراحی و تولید شده است که گنجایش همزمان 15 راکت را به صورت همزمان دارا می باشد.  از مدل های 15 راکته موجود در فورشگاه می توان به محصول Super Tour 3 Compartment اشاره نمود. کوله پشتی های تنیس نیز گنجایش همزمان 2 راکت را دارند. برخی از کیف های تنیس دارای فضایی اختصاصی برای نگهداری کفش تنیس هستند که این ویژگی نقطه قوتی برای آن ها می باشد زیرا کفش هر ورزشی بیشترین جذب آودگی را دارد و بهتر است از دیگر لوازم جدا باشد. مدل هایی که گنجایش بیشتری دارد از ابعاد بزرگ تری برخوردار هستند و حمل آن ها نیز سخت  تر است. لذا ابتدا نیاز ها و انتظارات خود از یک کیف را مشخص کنید و سپس برای خردی آن اقدام نمایید. نکته دیگری که هنگام خرید باید به آن توجه شود داشتن جیب هایی برای لوازم جانبی است. زیرا ورزش تنیس دارای لوازم جانبی زیادی مانند توپ تنیس، اور گریپ راکت، قمقمه آب، لباس تنیس و … است که باید فضای جداگانه باری این محصولات در کیف ها تعبیه شده  باشد که به راحتی این لوازم را در آن ها قرارداد.

نحوه حمل کیف تنیس

گنجایش کیف نیز از موارد مهمی است که در این راهنمای خرید ساک تنیس به آن می پردازیم. یکی از مهم ترین نکات هنگام خرید کیف و ساک تنیس نحوه حمل کردن آن ها می باشد. با توجه به این که گنجایش کیف ها مختلف و است برخی ابعاد بسیار بزرگی نیز دارند باید به نحوه حمل دقت نماییم تا پس از خرید متوجه این نکته نشویم که حمل این کیف یا ساک چقدر سخت است. مدل هایی که به ساک اسپورت معروف هستند و دارای دودسته در بالای ساک هستند که با قفل شدن در هم به یک بند تبدیل شده حمل آن ها را در حالت ایستاده ممکن می کند. کوله پشتی های تنیس نیز مانند دیگر کوله ها با دو بند قابل حمل هستند و تمام ویژگی آن ها را دارا می باشند. مشکل اصای در کیف هایی پیش می آید که به صورت تخصصی برای تنیس طراحی و تولید شده اند. این کیف ها به علت حمل همزمان چندین راکت و همچنین لوازم جانبی دیگر نیاز به روش های حمل متعدد و آسانی دارند. هنگام خرید دقت نمایید که این کیف ها دارای دو دسته یکی بر روی کیف برای حمل به صورت ایستاده و مانند ساک اسپورت و دیگری در قسمت بالای کیف برای آویختن آن در ارتفاع باشند. نکته دیگی که باید به آن توجه کنید حمل بر روی شانه و به صورت کوله پشتی است. کیف هایی مه بیشتر از 6 راکت را بتوانند حمل کنند نسبتا بزرگ و سنگبن هستند پس دقت کنید که این مدل ها دارای دو بند برای حمل به صورت کوله پشتی باشد.از این مورد می توان به کیف تنیس Tour 12 Pack اشاره نمود که قابلیت حمل 12 راکت را دارد و به صورت کوله پشتی قابل حمل می باشد. برای کیف و ساک هایی که کمتر از 9 راکت را بتوانند حمل کنند داشتن یک بند قابل تنظیم برای حمل بر روی شانه کافی است اما دقت نمایید که کیفیت دوخت و بند به گونه ای نباشد که پس از چند بار استفاده مستهلک و پاره شود. این ازی نمدل نیز می توان به کیف تنیس ویلسون Super Tour 6 Pack اشاره نمود.

نحوه طراحی و رنگ بندی

مرود آخری نیز در این راهنمای خرید ساک تنیس بررسی می کنیم طراحی و ترکیب رنگ محصول است. بسیاری از بازیکنان و ورزشکاران علاقه مند به ست کردن لوازم ورزشی خود هستند. برای این دسته از بازیکنان طراحی کیف و ترکیب رنگ آن بسیار مهم است.  برای انتخاب کیف و ساک مناسب باید به رنگ بندی دیگر لوازم خود مخصوضا راکت تنیس و کفش تنیس خود دقت نمایید برای مثال اگر از راکت های سری کلش ویلسون استفاده می کنید می توانید آن را با کیفی مانند Clash Tour 3 Compartment که ترکیب رنگ یکسانی با راکت های کلش دارد ست نمایید.  یا اگر از راکت های سری پرو استاف استفاده می کنید می توانید کوله پشتی Super Tour Pro Staff انتخاب نمایید. در این مورد انتخاب ها کاملا سلیقه ای مباشد. اما توصیه ای که آوای تجارت جوانان به تمام ورزشکاران و خریداران می کند این است که هیچوقت امکانات را فدای ست کردن نکنید و بیشتر دقت خود را بر رویدیگر موارد قرار دهید و ست کردن را گزینه آخر مد نظر قرار دهید تا خریدی داشته باشید که مطابق نیاز های شما باشد.

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

لینک کوتاه این مطلب

دسته بندی مقالات

آخرین مقالات

توجه

سفارشات ثبت شده از تاریخ 25 اسفند به بعد در تاریخ 15 فروردین پردازش و ارسال می شوند.

0