راهنمای خرید چرخ اسکیت

پیدا کردن چرخ مناسب برای اسکیت به آسانی آب خوردن است. شما باید بدانید چه چرخ هایی در بازار وجود دارد و با استفاده از گام های گفته شده مناسب ترین چرخ را برای اسکیت خود انتخاب کنید. باید چرخی انتخاب کنید که برای اسکیت شما ساخته شده باشد.

 

بهترین سایز ممکن را برای چرخ های اسکیت انتخاب کنید.

اندازه چرخ های اسکیت های تفریحی (Recreational) از 62 تا 110 میلی متر متغیر است. گاهی برای اسکیت های بزرگسالان چرخ 110 میلی متری هم استفاده می شود. شما کدام چرخ را باید بخرید؟

 

ابتدا فریم اسکیت را چک کنید

هر فریم اسکیت برای بزرگی چرخها با محدودیت مواجه است. اسکیت خود را باز کنید تا بدانید از چه چرخی می توانید استفاده کنید. بهترین کار این است که بزرگترین چرخ ممکن برای اسکیت را انتخاب کنید. هر چه چرخ اسکیت بزرگتر باشد، اسکیت نرم تر و روان تر حرکت می کند. به بیان دیگر با چرخ بزرگتر، شما استفاده بیشتری از اسکیت می کنید.

نکته کلیدی راحتی و آسان بودن تنظیم کردن چرخهاست. اگر بیش از حد بزرگ باشند، مناسب نیستند. البته تقریباً هیچ اسکیت سواری از دفعه اول لوازم درست و اصولی برای اسکیت نمی خرد. باید در نظر داشته باشید که چقدر حرفه ای هستید و چه استفاده ای می خواهید از اسکیت بکنید.

 

میزان سختی چرخ را در نظر داشته باشید.

چرخ های اسکیت های اینلاین به خاطر موادی که در آنها به کار می رود، از نظر میزان سختی و استحکام با یکدیگر تفاوت دارند. به درجه سختی چرخ اصطلاحاً دورومتر گفته می شود. درجه سختی چرخ به صورت  “82a”نمایش داده می شود. سازندگان چرخ ها هنگام طراحی، نیازهای مصرف کننده را در نظر می گیرند اما نمی دانند هر کس چقدر وزن دارد و بر روی چه زمینی اسکیت سواری می کند.

بزرگسالان بنا بر جثه و وزن خود باید از چرخ های  78a-90aاستفاده کنند تا حرکت چرخ ها نرم و روان باشد. کودکانی که می خواهند بر روی سطوح سخت مثل آسفالت اسکیت سواری کنند، باید از چرخ های 76a-82a استفاده کنند.

ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مطالب مرتبط

  Short Url Post

  دسته بندی مقالات

  جدیدترین مقالات

  0