معرفی برند اوکلی

برند اوکلی (Oakley)

oakl

برند اوکلی: منشأ این‌گونه شرکت‌ها با یک ایده شروع می‌شود ولی پایانی ندارد، این تنها نقطه اشتراک تمام شرکت‌های بزرگ دنیا می باشد. یک دانشمند دیوانه به محصولی نگاه کرد و فرصتی را دید، جیم جانارد برای اولین بار یک دستگیره موتور کراس با طراحی منحصر به فرد در جهان ایجاد کرد.

اوکلی

شروع کار: حرکت از دستبند به عینک آفتابی

اوكلی توسط جیم جانارد در سال 1975 تأسیس شد كه وی شروع به فروش دستبند برای موتورسیکلت‌های موتور كراس از پشت ماشین خود كرد. جانارد به‌عنوان علاقه‌مندی به موتورسیکلت در سال 1970 در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی تحصیل می‌کرد. دانش‌آموز مو بلند از تحصیل انصراف داد آن‌هم به دلیل اینکه سگ ایرلندی خود را سر کلاس آورد و باعث عصبانیت اساتید شد. در سال 1975 او یک دسته لاستیکی برای موتورسیکلت‌های آفرود طراحی کرد و فروش آن را به همراه قطعات موتورسیکلت آغاز کرد. این آغاز اوکلی بود، شرکتی که به نام یکی از سگ‌های خود نام‌گذاری کرد.


جانارد در اواسط 30 سالگی بود که اوکلی را شروع کرد. در اواخر دهه کار خود، فروش عینک موتور کراس را شروع کرد. این عینک‌ها با طراحی‌های خاص خود، از پلاستیک با ضربه بالا ساخته‌شده بودند که سبک‌تر و قوی‌تر از عینک‌های شیشه‌ای مورداستفاده بودند. با کمک برخی از فروشندگان جوان، جانارد شروع به توزیع و فروش آن‌ها در مسابقات موتور کراس با برند اوکلی کرد.


وقتی عینک‌های موتورسیکلت به یک کالای خاص تبدیل شدند، جانارد در دو بخش شروع به تولید عینک آفتابی، عینک اسکی و دوچرخه نمود. در سال 1983 اوكلی فروش عینک‌های اسكی و سال آینده عینک آفتابی را شروع کرد. گرگ لوموند دوچرخه‌سوار در سال 1986 در مسابقات تور فرانسه از عینک اوکلی استفاده کرد و به اولین ستاره ورزشکار تبدیل شد که برای بازاریابی از این عینک استفاده کرد. همین موضوع انگیزه جدیدی شد برای جانارد برای تولید عینک‌های جدید، یکی از آن‌ها مدل تجاری Blades بود با عدسی‌های قابل تعویض و قابی با الیاف کربن ساده!


این رویه توسط جانارد و فروشندگانش برای عرضه عینک آفتابی جدید خود به ورزشکاران مطرح ازجمله مایکل جردن، فیلیپ نایت رئیس نایک، آندره آگاسی ستاره تنیسور، بانی بلر اسکیت‌باز و کال ریپکن جونیور بازیکن بزرگ بیس‌بال ادامه داشت.


استفاده از ورزشکاران بانفوذ برای تأیید محصولات خود کمک کرد تا اوکلی به‌عنوان رهبر معتبر در بازار عینک آفتابی ورزشی شناخته شود. عینک آفتابی آن را بازیکنان حرفه‌ای بیسبال و بسکتبال، اسکیت‌بازان، اسکی‌بازان، دوچرخه‌سواران، گلف بازان، تنیس بازان و دیگران استفاده می‌کردند.


در اوایل دهه 1990 محصولات Oakley در بخش مد غیرورزشی در بازار محبوب شدند. فروش و درآمد خالص در سال 1993 و 1994 افزایش چشمگیری داشته و به 92.7 میلیون دلار و سپس 124 میلیون دلار رسید. در پایان سال 1994، این شرکت هشت خط تولید عینک آفتابی و سه خط تولید عینک ورزشی ایجاد کرد که 13 درصد سهم بازار عینک آفتابی برتر ایالات‌متحده را در اختیار داشت که نتیجه آن این بود که محصولات اوکلی در بیش از 60 کشور جهان توزیع گردد.

رسیدگی به تخلفات و توزیع غیرمجاز در دهه 1990

موضوعی که شرکت اوکلی علی‌الخصوص خود شخص جانارد با آن به‌سختی مبارزه می‌کرد حق کپی‌رایت بود که به همین منظور هر شرکت، فروشنده و تولیدکننده‌ای که از طرح‌های اوکلی استفاده می‌کرد در دادگاه علیه اش شکایت می‌کرد و این شرکت‌ها رو مجبور به پرداخت خسارت می‌کرد. البته شاید این خسارت‌های پرداختی مبلغ قابل‌توجهی برای جانارد نبود اما مانعی شد برای شرکت‌های رقیب که از محصولات اوکلی کپی‌برداری نکنند.

بازگرداندن و تنوع بخشیدن در اواخر دهه 1990 و اوایل دهه 2000

اوکلی در اوت 1997 اعلام کرد که قصد ورود به بازار کفش‌های ورزشی را دارد و در ژوئن 1998 اولین بار کفش O Shoe باقیمت 125 دلار معرفی شد. این‌یک چالش مستقیم برای بحث نایک و سایر کفاشان بود که آن‌ها برای کسب سود رقیب جدی برابر خود می‌دیدند. در اواخر سال 1998 و هنگامی‌که اوكلی اولین ساعت مچی خود را بانام Time Bomb معرفی كرد، با تنوع بیشتر در خط تولید مواجه شد. این شرکت همچنین در این زمان خط تولید پوشاک و لوازم جانبی را راه انداخت. این انگیزه برای بازاریابی مستقیم و فروش محصولات خود در بازارهای خارجی در مهروموم‌های بعد نیز ادامه داشت به‌نحوی‌که در اتریش، آلمان، کانادا و استرالیا مراکز توزیع و فروش احداث کرد.


سال 1999 برای اوکلی ناآرام بود زیرا خط کفش که هنوز سودآور نبود، نشان‌دهنده کاهش درآمد بود. Jannard حاضر نشد از چالش خود با Nike عقب‌نشینی کند و حتی برای اولین بار سمت مدیرعاملی را به عهده گرفت و قول داد که در این شرکت نقش عملی بیشتری داشته باشد.


برای چرخاندن خط کفش، جانارد مسیر خود را معکوس کرد و تولید را به یک پیمانکار کره جنوبی واگذار کرد. همچنین برنامه بازاریابان خرده‌فروش و عمده‌فروش را تغییر داد. اوکلی در سال 1999 دو مدل باقیمت پایین را معرفی کرده است، ShoeTwo با 90 دلار و ShoeThree با 99 دلار، اما پس‌ازآن هشت سبک دیگر در طول سال 2000 به بازار عرضه شد که قیمت آن‌ها از 75 تا 120 دلار بود. در اواخر سال 2000. همچنین کمک به فروش کفش اوکلی – و همچنین فروش سایر محصولات آن – تصمیم در اواسط سال 1999 برای استخدام اولین آژانس تبلیغاتی خارج از شرکت بود که منجر به یک کار چاپ جدید شد که در اوایل سال 2000 آغاز به کارکرد. در ژوئیه 1999 اوکلی اولین فروشگاه خرده‌فروشی خود را تأسیس کرد و اولین فروشگاه O را در ایروین، کالیفرنیا افتتاح کرد. در ماه اکتبر، اوکلی خط تولید خود را از طریق وب‌سایت شرکت در دسترس قرارداد و فروش مستقیم اینترنت در سه‌ماهه آخر سال 1999 بالغ‌بر 1 میلیون دلار بود.


در مارس 2001، اوكلی با افتتاح اولین فروشگاه خود در میلپیتاس، كالیفرنیا واقع‌شده بود، فعالیت‌های خرده‌فروشی خود را گسترش داد، این فروشگاه که Oakley Vault نامیده می‌شود، بیشتر محصولات مربوط به فصل قبل و سبک‌های متوقف‌شده به همراه کالاهای منتخب ردیف اول را به نمایش می‌گذاشت.


اوکلی در سال 2001 نیمه اول سال قدرتمندی را تجربه کرده بود، اما اختلافات سونگلاس هات همراه با رکود در اقتصاد ایالات‌متحده و اثرات حوادث 11 سپتامبر فروش و سود را کاهش داد.


در فوریه 2002 اوكلی دفتری در برزیل تأسیس كرد تا حمل‌ونقل محصولات به آن كشور را تسهیل كند. اوكلی در اوایل سال 2002 كه شروع به راه‌اندازی «مغازه‌های مفهومی» در فروشگاه‌های بزرگ Macy’s West و پاریس با ارائه محصولات Oakley از تمام گروه‌های تولیدی این شركت كرد، کانال‌های توزیع خود را بیشتر گسترش داد که توانست کیفیت، خلاقیت و مهارت خودش را در جهان مطرح کند به‌نحوی‌که در دنیا Oakley را یک طراح، تولیدکننده و توزیع‌کننده عینک با عملکرد بالا، ازجمله عینک آفتابی و ورزشی و طبی است. عینک آفتابی Oakley هر جفت از 65 تا 335 دلار به فروش می‌رسد. اگرچه اوکلی بیشتر به دلیل عینک آفتابی شناخته می‌شود، اما به کفش، ساعت، لباس و لوازم جانبی نیز گسترش‌یافته است. از جنبه‌های اصلی موفقیت این شرکت می‌توان به حمایت از افراد مشهور، به‌ویژه توسط ورزشکاران، همراه با طرح‌های پیشرفته که شامل لنز قابل تعویض، وضوح نوری بالا و مقاومت در برابر آسیب، لوازم جانبی، ساعت مچی، کفش و توزیع انتخابی از طریق خرده‌فروشان و فروشگاه‌های تخصصی سطح بالا نام برد.

بیشتر بخوانید:  راهنمای خرید چرخ اسکیت

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

  1. بازتاب هامعرفی برند آربور – آوای تجارت جوانان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

لینک کوتاه این مطلب

دسته بندی مقالات

جدیدترین مقالات

×

سلام!

پاسخگوی سوالات شما در زمینه خرید محصولات، استعلام موجودی و قیمت هستیم.

× مشاوره آنلاین
0