معرفی برند ویلسون

برند ویلسون

برند ویلسون نه‌تنها در آمریکا یکی از شناخته‌شده‌ترین برندهای تولید لوازم ورزشی محسوب می‌شود بلکه در جهان نیز بسیاری از ورزشکاران در رشته‌های مختلف برای تأمین لوازم جانبی موردنیاز خود از این برند استفاده می‌کنند. اغلب ورزشکاران رشته‌های بسکتبال، بیس‌بال، فوتبال، ساکر، تنیس، اسکواش، گلف و غیره از این برند استفاده می‌کنند چرایی نگاه ویژه ورزشکاران به این برند، نوآوری و کیفیت بالای محصولات ویلسون می‌باشد.

تاریخچه برند Wilson

با نگاه اجمالی به تاریخچه این شرکت پی می‌بریم که کیفیت بالای تولید برند ویلسون، از نگاه مدیران شرکت به آینده‌نگری و قدرت تحلیل خود از شرایط جامع و ورزش نشات گرفته است. لوازم ورزشی ویلسون در سال ۱۹۱۳ میلادی بانام تجاری ashland manu factuning comoany به‌منظور پیدا کردن راه‌های منحصربه‌فردی برای استفاده از محصولات جانبی کشتارگاه راه‌اندازی شد. از همین رو در سال ۱۹۱۴ شرکت محصولاتی را به‌عنوان زهکشی راکت تنیس، نخ بخیه تولید کرد و کم‌کم به سمت تولید کفش بیس‌بال، راکت تنیس میل پیدا کرد.


در سال ۱۹۱۵ آقای توماس ویلسون که یک تاجر پرقدرت بود به‌عنوان مدیرعامل شرکت انتخاب شد به‌خوبی توانست پتانسیل شرکت را به سمت تولید لوازم ورزشی سوق دهد و نام شرکت را به ویلسون تغییر داد.
در سال‌های ابتدایی بعد از به دست آوردن درآمد از زه راکت تنیس و نخ بخیه، در جهت راه‌اندازی خط تولید ورزشی چند شرکت کوچک را خریداری کردند و شروع به تولید توپ تنیس و کیف‌های گلف نمودند و بعدازآن خط تولید لوازم فوتبال و بسکتبال را راه‌اندازی کردند.


برند ویلسون در همان سال‌ها به کیفیت اهمیت می‌داد به‌نحوی‌که همه تولیدات خود را با دو سال ضمانت بی‌قیدوشرط به فروش می‌رساند. (کاری که شاید امروزه کمتر شرکتی جرات انجام آن را داشته باشد) همین نگاه پرقدرت و قوی این شرکت باعث شد که در ده سال ابتدایی شروع کار خود ره صدساله برود و امروزه می‌توان به جرات گفت که جز پرقدرت‌ترین تولیدکنندگان وسایل ورزشی دنیا می‌باشد.


این موفقیت‌ها قطعاً فقط درده سال ابتدایی کارش نبود و هر ده نسبت به دهه قبل رشد فزاینده‌ای داشتند به‌طوری‌که در دهه دوم تصمیم گرفت با ورزشکاران معروف ورزش‌های مختلف فعالیت نمایند تا این ورزشکاران از محصولات ویلسون استفاده نمایند.


در سال ۱۹۳۲ تولید چوب گلفR-90 را تولید کرد که تا پایان سال حدود ۵۰ هزار عدد از آن را به فروش رساند و در سال بعد شرکت طرحی را ارائه داد که وزن چوب گلف را در لبه سر چوب گلف توزیع می‌کرد و مقدمه طرح‌های چوب گلف بود کهperimeter weighing نامیده شد. شرکت در ایام جنگ جهانی علاوه بر اینکه مانند دیگر شرکت‌ها به تولید وسایل موردنیاز سربازان آمریکایی می‌پرداخت قدرت خود را در معرفی تولید چرم‌های دست‌دوز و سه لایه به رخ بقیه رقبا کشاند به‌طوری‌که بعد از جنگ همچنان شرکت ویلسون نه‌تنها در خط مقدم تولیدات وسایل ورزشی باقی ماند بلکه توانست بعد از جنگ نیز از رقبای خود پیشی بگیرد، به‌طوری‌که با همکاری با ورزشکاران مطرح بیس‌بال و تنیس باعث شهرت تولیدات بیس‌بال و تنیس ویلسون گردید.


ویلسون چنان باقدرت روبه‌پیشرفت گام برمی‌داشت که در دهه پنجاه بااینکه آقای B.Icely که به‌جای آقای ویلسون در سال ۱۹۱۸ مدیرعامل گردیده بود فوت نمود ولی ذره‌ای درروند روبه‌جلو شرکت تداخلی وارد نشد، به گفته کارشناسان دهه 1950 اوج شکوفایی و قدرت ویلسون در طراحی و کیفیت و فروش لوازم ورزشی بود. به‌طوری‌که در دهه ۱۹۶۰ توانست چند شرکت و کارخانه که در تولید و طراحی لوازم فوتبال و تولید انحصاری کیسه‌های گلف و همچنین تولید راکت‌های تنیس فعالیت می‌کردند را خریداری کند. شرکت ویلسون با خریداری این شرکت‌ها توانست گسترش کاری خود را به خارج از کشور آمریکا ببرد و در پورتوریکو، انگلستان، آلمان، توکیو و هنگ‌کنگ نیز کارخانه و دفاتر بازاریابی و فروش تاسیس نماید.


شرکت ویلسون به یکه تازی خود ادامه می‌داد و دراین‌بین کاری که به‌خوبی انجام می‌داد:

  • تولید لوازم ورزشی باکیفیت و با طراحی بالابود
  • امضای قرارداد با ورزشکاران برند و مطرح ورزش‌های فوتبال، تنیس، گلف و بسکتبال برای بالا بردن فروش و شناخته‌تر شدن برند خود بود
  • خریداری شرکت و کارخانه‌های تولید لوازم ورزشی و بالابردن مراکز فروش و بازاریابی خود در سراسر دنیا

افت مقطعی ویلسون

شرکت Wilson در تولید وسیله‌ای که با سرعت به بیشترین فروش برسد، بین رقبا پرچم‌دار است، آن‌هم به دلیل اهمیت به مشتری و خواست و نیاز ورزشکاران و علاقه‌مندان به ورزش می‌باشد. در اوایل دهه ۱۹۹۰ بیشترین سهم فروش لوازم ورزشی در سرتاسر جهان نسبت به دیگر رقبای خود در دنیا را داشت اما در اواسط دهه ۹۰ به دلیل تغییر در رهبری خود دچار مشکلاتی شد به‌نحوی‌که به‌صورت متوسط در طول دهه ۱۹۹۰ نسبت به دهه‌های گذشته درفروش دچار افت شد.


اما در اواخر دهه 1990 باروی کار آمدن آقای Jim Baugh به‌عنوان مدیرعامل، توانست روند نزولی شرکت را متوقف کند. شرکت در قسمت تولید لوازم گلف ضربه مالی سنگینی را متحمل شده بود و همچنین در تنیس هم افت شدیدی داشت ولی آقای Baugh به دلیل سابقه ۲۰ ساله خود درفروش لوازم ورزشی (قبل از مدیریت شرکت ویلسون) توانست روند نزولی را تغییر دهد. شاید نقطه عطف مدیریت ایشان «تمرکز تولیدات شرکت برای ورزشکاران حرفه‌ای را در جهت تولید برای ورزشکاران تفریحی کاهش داد».


مورد دیگری که باعث این شد که در اواخر دهه نود بسیاری از شرکت‌های مطرح تولیدکننده لوازم ورزشی مانند ویلسون با آن دست‌وپنجه نرم کنند توسعه تکنولوژی، برنامه تلویزیونی و بازی‌های کامپیوتری بود و همچنین باروی کار آمدن ورزش‌های جدید و هیجان‌انگیز پرخطر، بسیاری از جوانان رغبت کمتری به ورزش‌های سنتی نشان می‌دادند.


از همین رو بسیاری از شرکت‌ها برای رفع این چالش در کمپین‌هایی برای افزایش مشارکت ورزشی در تمامی سطوح شرکت می‌کردند. یکی از آن‌ها کمپینی بود که ویلسون با نگاه به افزایش مشارکت ورزشی و افزایش بودجه دولت در برنامه‌های تربیت‌بدنی رهبری می‌کرد.

ویلسون در قرن ۲۱

علیرغم کارهای انجام‌شده درزمینهٔ توسعه بخش گلف، مانند افزایش بودجه تحقیقات و توسعه، فروش در این زمینه همچنان خوب نبود؛ اما تمایلات شرکت ویلسون در تولید محصولات باکیفیت و تکنولوژی بالا سیری‌ناپذیر بود به همین منظور مدیریت شرکت ویلسون تغییر کرد و واحد عملیاتی نیز به دو گروه ورزش‌های تیمی و راکت و گلف تقسیم گردید.


ویلسون در اوایل قرن ۲۱ هرچند که توانست قرارداد سه‌ساله با لیگ برتر فوتبال آمریکا MLS برای تولید تجهیزات فوتبال ازجمله توپ و کیت لباس قرارداد بست و همچنین نماینده انحصاری انجمن سافتبال آمریکا گردید و یا حتی قراردادی با تیم‌های مطرح لیگ بسکتبال آمریکا امضا کرد و یا در تنیس با بزرگان این ورزش ازجمله راجرفدرر همکاری کرد اما این موضوع باعث سیر شدن شرکت ویلسون نگردید و همچنان نیز می‌توان به جرأت عنوان کرد شرکت ویلسون جزء سه شرکت برتر در تولید لوازم ورزشی می‌باشد که هرکسی با اطمینان خاطر از کیفیت و طراحی، محصول مورد نظرش را خریداری می‌کند.

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

Short Url Post

دسته بندی مقالات

جدیدترین مقالات

×

سلام!

پاسخگوی سوالات شما در زمینه خرید محصولات، استعلام موجودی و قیمت هستیم.

× مشاوره آنلاین
0