سفارشات ثبت شده از تاریخ 28 اسفند تا 5 فروردین در تاریخ 6 فروردین 1401 ارسال می گردد

آوای تجارت جوانان

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

آربور

نمایش 1–12 از 33 نتیجه

راهنمای خرید محصولات آربور (Arbor):

شرکت آربور یا همان Arbor Collective در سال 1995 در شهر کالیفرنیای آمریکا توسط Bob Carlson تاسیس شد. این شرکت به صورت تخصصی در زمینه طراحی و تولید تخته اسنوبورد و اسکیت بورد فعالیت می کند. در کنار اسکیت بورد و اسنوبورد آربوردر زمینه تولید فیکس اسنوبورد و پوشاک نیز محصولات با کیفیتی را روانه بازار های جهانی می کند. همان طور که می دانید نوع چوب به کار رفته در اسنوبورد در کیفیت و کارآیی آن تاثیر مستقیمی دارد. آربور در زمینه تولید تخته اسنوبورد از چوب های طبیعی درختان هاوایی استفاده می کند تا تخته های اسنوبورد با فلکس و طول عمر مناسب را روانه بازار کند. Arbor Collective برای اطمینان از اینکه در زمان اسکی کردن بیشترین لذت را برای اسکی بازان به ارمغان بیاورد همواره به دنبال بهبود کیفیت بورد محصولات خود است. مهم نیست جاده‌ای که به آنجا می‌رسد طولانی، سخت یا پیچیده است، با آربور از هرلحظه از آن لذت می‌برد. تفکر روبه‌جلو Arbor درزمینهٔ طراحی و مهارت ساخت، نیاز شمارا برای داشتن بهترین اسکیت بورد و اسنوبرد ممکن در بازار را تضمین می‌کند. به علت استفاده از چوب طبیعی در اسنوبورد و نیاز به قطع درختان، شرکت آربور از همان ابتدا توجه ویژه ی خود را بر روی محیط زیست و حفظ آن قرار داد. آربور از همان روز های آغازین خود همواره کمک های مالی زیادی به جنگلبانان و محیط زیست برای کاشت و نگهداری درختان می کند. آربور این حمایت را “Returning Roots” نامیده است و امیدوار است در طول زمان برند های بیشتری را با خود همراه کند. برای اینکه اطلاعات بیشترب در باره این شرکت به دست آورید توصیه می کنیم مقاله “معرفی برند آربور” را در بخش مقالات سایت مطالعه نمایید. شرکت آوای تجارت جوانان تنها وارد کنند مستقیم محصولات برند آربور در ایران می باشد. از محصولات این شرکت تخته اسنوبورد و همچنین فیکس اسنوبورد  توسط آوای تجارت جوانان به صورت مستقیم و بدون واسطه وارد ایران می شود و با مناسب ترین قیمت در اختیار ورزشکاران و اسکی بازان قرار می گیرد. هنگام خرید محصولات آربور (خرید اسنوبورد آربور و خرید فیکس اسنوبورد آربور) با به نکاتی دقت نمایید تا خریدی مناسب نیازهای خود داشته باشید. بعضی از این موارد شامل قیمت اسنوبورد آربور، قیمت فیکس آربور، طول تخته اسنوبورد، راکر یا کمبر بودن اسنوبورد، الگوی اتصال فیکس اسنوبورد و … می باشند که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

.

راهنمای خرید اسنوبورد آربور:

چند سالی است که ورزش اسکی و به خصوص اسنوبورد در ایران طرافداران زیادی پیدا کرده است که در فصل زمستان در پیست های توچال، در بند سر، دیزین و … به فعالیت مشغول می شوند. ورزش اسنوبرد از ورزش ها اکستریم محسوب می شود و مانند دیگر ورزش های به تجهیزات خاص خود نیاز دارد. اولین موردی که برای این ورزش مورد نیاز است تخته اسنوبورد می باشد. هنگام خرید اسنوبورد باید به مواردی دقت نمایید که بسیار حیاتی و مهم هستند. تخته های اسنوبرد انواع مختلفی دارند که هر کدام برای شرایط خاصی طراحی شده اند. برای درک بهتر انواع تخته های اسنوبرد باید بدانیم که برخی از تخته ها با استفاده از چوب طبیعی ساخته می شوند و هسته چوب دارند اما برخی دیگر با استفاده موادی مانند کربن ساخته می شوند و دارای هسته چوبی نیستند.

.

انعطاف اسنوبورد (Board Flex):

اولین نکته ای که هنگام خرید اسنوبورد آربور باید به آن توجه کنید انعطاف پذیری تخته است زیرا انعطاف پذیری برای سبک اسکی کردن بسیار مهم است. سبک برخی از اسنوبورد بازان انجام حرکات نمایشی است و به دنبال خرید اسنوبردی هستند که انعطاف پذیری بالای داشته باشد تا به راحتی بتوانند از روی موانع پرش کنند و به انجام حرکات نمایشی بپردازند.  انعطاف پذیری تخته های اسنوبرد آربور از 1 تا 10 سنجیده می شوند که هر چه این عدد به 10 نزدیکتر باشد اسنوبورد محکم تر است و انعطاف پذیری کمتری دارد و بالعکس. برای مثال تخته اسنوبورد آربور مدل Coda Camber دارای انعطااف پذیری 1 از 10 می باشد و انعطاف پذیری فوق العاده ای دارد در مقابل تخته اسنوبرد Element Camber دارای درجه 6 می باشد و انعطاف پذیری کمی دارد. پس هنگام خرید اسنوبورد آربور به نکته توجه کنید که می خواهید به انجام حرکات نمایشی در پیست های کوبیده بپردازید و یا می خواهید اسکی بازی در سرعت بالا در انواع پیست های کوبیده و نکوبیده را تجربه کنید؟ در صورتی که نیاز به سرعت بالا دارید انعطاف پذیری تخته باید کمتر باشد. این نوع تخته ها دارای سرعت بسیار بالاتری هستند و در برف های نکوبیده نیز قابل استفاده هستند. در حالی که اسنوبورد هایی که Flex بیشتری دارند دارای سرعت کمتری هستند و باید در پیست های کوبیده استفاده شوند و عملا در برف پودری غیر قابل استفاده می باشند. ملاحظه نمودید که انعطاف پذیری تخته می تواند سبک اسکی کردن شما را تغییر دهد. پس هنگام خرید اسنوبورد آربور ابتدا سبک اسکی کردن خود را انتخاب کنید (اسنوبورد نمایشی و یا سرعتی) سپس بر اساس آن بوردی با Flex مناسب سبک خود انتخاب کنید.

.

طول تخته اسنوبورد:

نکته دیگری که هنگام خرید اسنوبورد آربور باید به آن توجه نمایید طول تخته یا بورد است. اسنوبرد های بزرگتر دارای سرعت بیشتر و قدر مانور کم تری هستند. در حالی که اسنوبورد های کوچک تر دارای سرعت کم تر و درت مانور بیشتری هستند و برای انجام تریک های مختلف مناسب می باشند. تخته های آربور در فروشگاه در سایز های متفاوتی از 138 تا 162 سانتی متر موجود هستند که باید متناسب با قد و وزن خود یکی از این سایز ها را انتخاب نمایید. در اوایل ورود اسنوبورد به ایران هنگام خرید اسنوبورد فروشندگان توصیه می کردند که اگر بورد را به صورت ایستاده روبه رو خود قرار دهید اسنوبورد مناسب شما تخته است که طول ان بین چانه تا بینی شما باشد که امروزه هم در برخی از فروشگاه ها در ایران استفاده می شود. اما این روش در شرکت های بزرگ متقضی شده است و پیشنهاد تمام شرکت های تولید کننده اسنوبورد انتخاب طول برد بر اساس قدر وزن اسکی بازان است. پس هنگام خردی اسنوبورد آربور حتما طول اسنوبورد را منتاسب با قد و وزن و همچنین سبک اسکی بازی خود انتخاب نمایید. در جدول زیر طول مناسب وزن های مختلف آورده شده است که به راحتی می توانید تخته متناسب با وزن خود را پیدا کنید. اما این نکته را در نظر داشته باشید که اجباری برای طول متناسب با وزن شما نیست و اکثر مردم در هنگام خرید به صورت سلیقگی عمل می کنند و حتی برخی دیگر نکته اصلی را قیمت اسنوبورد می دانند که امری اشتباه است.

.

طول اسنوبرد(سانتی متر)                       وزن ورزشکار  (کیلوگرم)

128-136                                   ۵۰-۵۵

133-141                                   ۵۵-۶۰

139-147                                   ۶۰-۶۲

144-152                                  ۶۲-۶۵

149-157                                   ۶۵-۷۰

154-169                                  ۷۰-۷۴

159-167                                   ۷۵-۸۰

160+                                       ۸۰-۸۵

160+                                      ۸۵-۹۰

160+                                      ۹۰-۹۵

.

عرض تخته اسنوبورد:

عرض اسنوبرد نیز از نکاتی است که هنگام خرید تخته اسنوبرد باید به آن توجه ویژه ای کنید. زیرا تعادل شما در هنگام اسکی سواری با عرض تخته رابطه مستقیمی دارد. برد های مخلف با عرض های متنوعی به بازار عرضه می گردند. برای انتخاب بهترین و مناسب ترین عرض نیاز به بوت اسنوبورد دارید. زیرا مهم است بدانیم که بوت ها چه مقدار از عرض تخته را اشغال می کنند. بهترین و مناسب ترین عرض بورد، زمانی است که بوت های اسنوبورد در حدود 1 الی 2 سانتی متر ازلبه های تخته یا بورد بیرون باشد. اگر عرض تخته زیاد باید دیگر با بوت ها قادر به کنترل بورد نیستید و به راحتی تعادلتان به هم می خورد. از سوی دیگر اگرز عرض تخته کم باشد انگشتان ای ورزشکاران از بورد بیرون زده می شود که این امر نیز باعث از بین رفتن تعادل اسنوبورد بازان خواده شد. در جدول زیر به صورت تقریبی عرض قابل انتخاب بر اساس سایز پای اسنوبرد بازان آورده شده است که هنگام خرید اسنوبرد آربور حتما به آن دقت نمایید.

.

نوع تخته اسنوبورد:

نکته بعدی که هنگام خرید اسنوبرد باید به آن توجه نمود نوع تخته یا بورد است. اسنوبورد ها معمولا دارای انواع مخلفی از قبیل کمبر (Camber)، فلت (Flat)، راکر (Rocker)، کمبر/راکر (Camber/Rocker) و فلت/راکر (Flat/Rocker) هستند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. بورد های برند آربور که در فروشگاه موجود است در دو نوع کمبر و راکر می باشند که به توضیح این دو مورد بسنده می کنیم.

.

کمبر(Camber):

این مدل بورد ها دارای برآمدگی در قسمت میانی تخته هستند و اگر اسنوبورد را بر روی یک سطح صاف قرار دهید متوجه می شوید که مرزک و قسمت میانی تخته با زمین برخورد نمی کند. این مدل ها بورد ها مناسب اسنوبرد بازان حرفه ای است. ثبات در این بورد ها بسیار بالا است و مناسب حرکات حرکات منظم و موزون می باشد. نقطه قوت اصلی کمبر زمانی خود را نشان می دهد که اسنوبورد باز خسته شده است و انرژی خود را از دست داده است. در این زمان ثبات تخته بسیار بالا است و مانع بر هم خوردن تعادل اسنوبورد بازان می شود. در تصویر زیر نمونه ای از مدل کمبر آورده شده است که تا بیشتر این حالت قابل درک باشد. از مدل های کمبر موجود در فروشگاه می توان به اسنوبرد Arbor مدل Draft Camber اشاره نمود.

.

اسنوبورد کمبر Camber

.

راکر (Rocker):

راکر که به کمبر معکوس نیز معروف است دقیقا بر عکس حالت کمبر است. یعنی قسمت میانی خته به صورت کامل برروی سط یا زمین قرار دارد و نوک و دم تخته با زمین فاصله دارند. این مدل به صورت تخصصی مناسب برف های پودری و پیست های اسکی می باشد. این مدل نسبت به حالت کمبر نرم تر می باشد و راحت تر منعطف می شود لذا برای انجام حرکات نمایشی، چرخش و پرش بسیار مناسب هستند. نوع طراحی این مدل با توجه به تصویر زیر قابل درک است. از مدل های موجود حالت راکر در فروشگاه می توان به اسنوبرد Arbor مدل Element Rocker اشاره نمود.

.

اسنوبورد راکر Rocker

.

قیمت اسنوبورد آربور:

قیمت اسنوبرد را به عنوان آخرین گزینه آورده ایم زیرا آخرین نکته ای که هنگام خرید اسنوبورد آربور باید به آن توجه کنید قیمت است. اسنوبورد ورزش فصلی است و در یک سال حدودا 5-6 ماه در بهترین شرایط می توان در ایران به فعالیت پرداخت. از سوی دیگر تخته های اسنوبرد آربور به علت استفاده از مواد اولیه سیار با کیفیت و دست ساز بودن دارای طول عمر بالایی می باشند. پس با خرید یک تخته اسنوبورد آربور نیاز شما برای چندین سال بر طرف می شود پس بهتراست به قیمت اسنوبورد آربور توجه نکنید و هیچوقت کیفیت را فدای قیمت نکنید. فراموش نکنید که در صورت نیاز به مشاوره برای خرید محصولات آربور می توانید از قسمت مشاوره آنلاین سایت با متخصصین این ورزش و برند آربور مشورت کرده و سپس اقدام به خرید نمایید.

توجه

سفارشات ثبت شده از تاریخ 25 اسفند به بعد در تاریخ 15 فروردین پردازش و ارسال می شوند.