معرفی برند رولربلید

برند رولربلید (Rollerblade)

rollerblade-logo-png-transparent

اسکیت برای بسیاری از افراد چیزهای زیادی است. ازنظر برخی، اسکیت در واقع تبدیل فعالیت بدنی به نشاط ذهنی است. برای دیگران، این موضوع در مورد قلب زندگی است که فقط از بوی آسفالت تازه در می‌آید، و برای دیگران موسیقی در راندمان هشت چرخ است. Rollerblade می‌داند که چه در تابلوهای پیاده‌روی یا خیابان‌های شهر و چه در آشیانه‌های مراقبت از حومه شهر، اسکیت‌بازها همیشه در تلاش‌اند تا سرعت و شتاب ایجاد کنند.


Rollerblade، مبتکر ورزش اسکیت روی خط، یک تولیدکننده پیشرو در بازار اسکیت درون‌خطی است که همیشه در حال پیشرفت است. از طریق نوآوری در محصول و بازاریابی تهاجمی، رولربلید یک ورزش و چالش تناسب‌اندام ایجاد کرد که با نام آن مترادف شد. علی‌رغم رشد خارق‌العاده از دهه 1980 تا اواسط دهه 1990، رکود در اواخر دهه 1990، رولربلید و رقبای خود را مجبور به تنوع در اسکیت‌های سریع‌تر و پر زرق‌وبرق کرد. فروش دوباره انجام شد و در قرن بیست و یکم اسکیت‌های داخلی همچنان برای سرگرمی، تناسب‌اندام و ورزش در دنیا بودند که در ده¬ها کشور از ایالات‌متحده و کانادا گرفته تا کلمبیا، هنگ‌کنگ، هند، نروژ، سوئیس، عربستان سعودی، انگلستان، اروگوئه و سایر کشورها فروخته می‌شوند.

معرفی برند رولربلید

از قرض کردن تا ساخت جدید: (1700 تا 1981)

Rollerblade با بهبود و جوان‌سازی یک محصول موجود، پدیده اسکیت درون‌خطی را آغاز کرد. اسکیت‌های خطی در اوایل دهه 1700 در هلند اختراع شد: یک هلندی به دنبال راهی برای اسکیت در ماه‌های تابستان قرقره‌های چوبی را به نوارهای چوب میخ می‌بست و آن‌ها را به ته کفش وصل می‌کرد. اولین حق ثبت اختراع اسکیت‌های چرخ‌دار در یک خط در پاریس در سال 1819 برای M. Petitbled صادر شد. مدل‌های اسکیت هم در اروپا و هم در ایالات‌متحده ساخته می‌شدند، اما چرخش همه ناپایدار بود. تا اینکه اسکیت‌هایی با چرخ¬های کنار هم یا اسکیت‌های چهارچرخ» توسط جیمز آل. پلیمپتون آمریکایی در سال 1863 ساخته شد. کنترل اسکیت‌های جدید آسان‌تر بود و به‌سرعت محبوب شدند. نسخه‌های اسکیت تک خط همچنان تولید می‌شدند اما اسکیت غلتکی بر آن بخش از ورزش‌های تفریحی غالب بود. بااین‌وجود یک بازیکن نوجوان هاکی و برادر کوچک‌ترش همه‌چیز را تغییر دادند به‌نحوی‌که نوآوری‌های آن‌ها اسکیت‌های تک خط را سریع‌تر و قابل‌کنترل‌تر از اسکیت‌های غلتکی کرد.
اولسون پس از موفقیت در حرفه هاکی در دبیرستان در مینه¬سوتا، برای بازی در هاکی سطح اول در براندون، مانیتوبا به شمال رفت. او به سیستم لیگ هاکی ملی (NHL) صعود کرد و با تیم‌های لیگ برتری وینیپگ جتس بازی کرد. در سال 1978 اولسون با جفت اسکیت یخی چرخ‌دار روبرو شد. او ایده توانایی اسکیت در طول سال را دوست داشت و معتقد بود که دیگر بازیکنان هاکی از استفاده از اسکیت برای آموزش خارج از فصل لذت خواهند برد. اولسون حق توزیع کانادا و غرب میانه غرب را از شرکت مستقر در لس‌آنجلس که اسکیت‌ها را می‌فروخت به دست آورد. در سال 1980 اولسون هاکی حرفه‌ای را ترک کرد و شروع به فروش اسکیت تمام‌وقت کرد. او برای تبلیغ اسکیت و نشان دادن توانایی آن حتی از مینیاپولیس تا گراند رپیدز، با مسافت 200 مایل، اسکیت سواری کرد.

 

از آن جا که اولسون دائماً روی اسکیت‌ها بود، می‌دانست که می‌توانند از برخی پیشرفت‌ها استفاده کنند. وی راهی برای ایجاد قابلیت تنظیم طول تیغه و بنابراین قابلیت مانور بیشتر طراحی کرد و یک چرخ دو برابر ایجاد کرد که سرعت اسکیت را سریع‌تر کرد؛ اما سازنده علاقه‌ای به نوآوری‌ها نداشت. اولسون با جستجوی ثبت اختراع دریافت که Chicago Rollerskate، بزرگ‌ترین تولیدکننده اسکیت غلتکی در ایالات‌متحده، دارای یک اسکیت تک خط غیرفعال است که مشابه طرح وی است. اولسون 20 ساله برای مذاکره در مورد خرید حق ثبت اختراع به شیکاگو رفت که سرانجام در سال 1981 به دست آورد.

بالاترین و کمترین سطح: (1982 تا 1985)

اولسون، برادرانش برنان و جیم و چند نفر دیگر در زیرزمین خانواده اولسون اسکیت مونتاژ کردند. فروش سال اول اسکیت‌های Rollerblade که پوسته قالب بوت از پلی یورتان برای پشتیبانی مچ پا و ترمز پاشنه برای توقف مجهز شده بودند، از 300000 دلار فراتر رفت. در سال 1983 شرکتی در مینه سوتا، نزدیک مرکز آموزش وایکینگ‌های مینه سوتا تأسیس کرد.

 

استورگیس و نگله دو سرمایه‌گذار بزرگ ابتدا برای نیمی از سهم شرکت با اولسون توافق کردند و اولسون هم شروع به تبلیغ و فروش محصول خود نمود، بعد از مدتی به دلیل عدم تأمین پول توافق شده این دو با اولسون به مشکل خوردند و ازآنجاکه اوسون توان پرداخت پول این دو نبود با مبلغ 96000 دلار و مقداری سهم از شرکت خارج شد.

 

هنگامی‌که اولسون از شرکت خارج شد، برای دستیابی به حقوق طراحی محصولات خود جنگید و هنگامی‌که حق امتیاز وی از دوبه‌یک درصد کاهش یافت، او علیه نگله شکایت کرد و یک جنگ حقوقی را آغاز کرد که شش سال به طول انجامید. دو دیدگاه متفاوت از اسکات اولسون پخش شد، در یکی از او به‌عنوان یک صاحب شغل بدون مهارت‌های مدیریتی و سرمایه به تصویر کشیده شد که به میزان نبوغش از شرکت سود ببرد و در طرف دیگر او را بیش از حد صادق و با اعتماد معرفی کردند که در نهایت مجبور شد از شرکتی که تأسیس کرده بود خارج شود.

معرفی برند رولربلید

عصر جدید: (1991 تا 1986)

در سال 1986، سالی که کارشناس مالی جان ساندت و پیشکسوت بازاریابی ورزشی، ماری هوروات، به رولربلید پیوستند، این شرکت همچنان ضرر می‌کرد. سال بعد استورگیس سهم خود از این شرکت را به نگله فروخت و سانده جانشین وی به‌عنوان مدیرعامل معرفی شد، در نهایت این جابه‌جایی باعث پیشرفت شد. ساندت در مقاله‌ای در فوریه 1995 در مینیاپولیس گفت: «ما به‌جای اینکه بخواهیم اسکیت‌های درون‌خطی را به‌عنوان مکمل هاکی روی یخ به بازار عرضه کنیم، به فروش خود این محصول به‌عنوان یک ورزش نگاه می‌کنیم».
بیش¬ترین فروش Rollerblade در سنگرهای اسکیت روی یخ مینیاپولیس بود، اما فروش در جنوب کالیفرنیا به‌سرعت در حال افزایش بود. تا سال 1990 تقریباً یک‌چهارم تجارت Rollerblade در کالیفرنیا بود و کل بازار داخلی به حدود 60 میلیون دلار رسیده بود. حالا دیگر اسکیت تک خط مکمل ورزش هاکی نبود بلکه رغیبی جدی برای این ورزش به شمار می‌رفت به نحوی بسیاری از خریداران خانم‌ها بودند. تقاضا برای اسکیت از عرضه پیشی گرفت. اسکیت‌ها در کانادا، اروپا، استرالیا، نیوزیلند و کره و همچنین ایالات‌متحده فروخته می‌شدند.


فروش رولربلید از سال 1987 تا 1991 حداقل هرسال دو برابر شده بود و رقابت در حال داغ شدن بود. در ژانویه 1991، Rollerblade با حرکت به مقر جدید در Minnetonka فضای خود را دو برابر کرد. سه ماه بعد، تولیدکننده پیشرو چکمه اسکی در جهان (Nordica)، 50 درصد از رولربلید را از نگله با مبلغی نامشخص خریداری کرد.


وقتی ماری هوروات به Rollerblade پیوست، به تاکتیک‌های «بازاریابی چریکی» که اسکیت درون‌خطی را با سبک زندگی سرگرم‌کننده، فعال و جذاب برابر می‌دانست، تکیه کرد. او فقط با بودجه 200000 دلاری با روش‌های چریکی و غیرمعمول و درعین‌حال ارزان‌قیمت برای جذب اسکیت در افکار عمومی استفاده کرد.

بیشتر بخوانید:  راهنمای خرید چرخ اسکیت

انفجار واقعی: (1996 تا 1999)

در سال 1996، اسکیت آنلاین فراتر از یک مد بود و درآمد خود را از بازارهای تفریحی، تناسب‌اندام و ورزش به ارمغان می‌آورد. آمارهای انجمن بین‌المللی اسکیت خطی، افزایش شهابی اسکیت درون‌خطی را ترسیم کرده و از آن به‌عنوان سریع‌ترین ورزش در حال رشد در کشور یادکرده است. Rollerblade با حدود 40 درصد از بازار ایالات‌متحده و فروش 355 میلیون دلار هنوز سلطه داشت، با این¬حال تولیدکنندگان مقام‌های دوم و سوم First Team Sports و K2 ازنظر استهلاک بدتر بودند.


بااین‌وجود به نظر می‌رسید که رونق اسکیت داخلی با کاهش فروش و کاهش قیمت فروشگاه‌های ورزشی برای جابجایی محصول به پایان رسیده است، شرکت Rollerblade با افزایش قیمت‌ها و آوردن مدل‌های فانتزی به فروشگاه‌ها تمرکز خود را افزایش داد.


اگرچه صنعت اسکیت خطی برای مدت کوتاهی متزلزل شد، Rollerblade و رقبای آن‌همچنان با نسخه‌های جدیدتر و باکیفیت‌تر نظر مشتریان خود را جلب کرد و فروش آن‌ها بار دیگر افزایش یافت. با افزایش محبوبیت، Rollerblade با چندین مدل جدید از اسکیت و همچنین لوازم جانبی (کلاه ایمنی، آرنج، مچ دست و زانوبند و غیره) به‌طور خاص برای تمام گروه‌های سنی تولید نمود.

اسکیت خطی در قرن 21

به جرات می‌توان بیان کرد، پیشرفت اسکیت ازنظر متخصصان و ورزشکاران در قرن 21 قابل حدس بود که آن‌هم از قدرت این ورزش نشات می‌گرفت. برای اسکیت‌بازهای بزرگ، اسکیت ابزاری سرگرم‌کننده سرعتی بود که باعث سوزاندن کالری، تقویت عضلات و استرس بیشتر بدن نسبت به دویدن می‌شد. با خواندن این مطلب و آشنا شدن با فراز و نشیب‌هایی که در طول دوره، شرکت رولربلید سپری کرده است می‌توان پی برد که این شرکت بزرگ‌ترین و شاید بتوان بنیان‌گذار این ورزش دانست.

ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مطالب مرتبط

  Short Url Post

  دسته بندی مقالات

  جدیدترین مقالات

  0